شرکت مخابرات استان سمنان
شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨ -
صفحه اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

فیبرنوری خانگی (FTTH) به شهرک مهمان‌شهر سمنان رسید؛

افتتاح فیبرنوری خانگی (FTTH) شهرک مهمان‌شهر سمنان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

شبکه فیبرنوری خانگی (FTTH) امروز به شهرک مهمان‌شهر سمنان رسید و در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، این شهرک به شبکه فیبرنوری خانگی متصل شد.

به گزارش روابط‌عمومی مخابرات منطقه سمنان، شورای اداری استان سمنان و آیین افتتاح همزمان طرح‌های اقتصادی و عمرانی شهرستان سمنان با حضور مهندس آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و هیئت همراه، دکتر همتی، نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، استاندار سمنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در سالن همایش اداره کل امور مالیاتی استان سمنان برگزار شد.


مدیر مخابرات منطقه سمنان در این آئین با اشاره به خدمات ارتباطی ارائه شده در بیشتر نقاط شهری و روستایی این استان، گزارشی از خدمات ارائه شده به روستاهای استان سمنان ارائه و اضافه کرد: مخابرات منطقه سمنان با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 200 میلیون ریال شهرک مهمان‌شهر سمنان را به شبکه فیبرنوری مجهز کرد.

مهندس مجید دارائی افزود: با اجرای این پروژه بستر مناسب برای برقراری ارتباط تلفن ثابت و دیتا برای بیش از هشتصد خانوار در این شهرک فراهم شد که اهالی این شهرک که از اتباع کشور افغانستان هستند، خدمات تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت را بر بستر فیبرنوری دریافت خواهند کرد.

مدیر مخابرات منطقه سمنان در پایان عنوان کرد، مخابرات منطقه سمنان به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، 28 پروژه با اعتباری بالغ بر 280 میلیارد ریال را مورد بهره‌برداری خواهد رساند.


در ادامه افتتاح فیبرنوری خانگی (FTTH) شهرک مهمان‌شهر سمنان، از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با منزل شهید والامقام علی‌محمد محمدی در شهرک مذکور و برقراری تماس تلفنی با پدر این شهید مدافع حرم، توسط مهندس آذری‌جهرمی انجام شد.

مهندس آذری‌جهرمی با بیان اینکه استان سمنان به لطف سواد بالای مردم آن، استانی بسیار ممتاز در شاخص فناوری و دارای رتبه دوم در کشور می باشد، اضافه کرد: در حال حاضر 10 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی ما در حوزه ICT می‌باشند.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: مسیر جاده‌های ریلی استان این ظرفیت را دارد که تا پایان سال ۹۸ تحت پوشش اینترنت نسل ۴ قرار گیرد.

سخنرانی نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، استاندار سمنان، فرماندار شهرستان سمنان و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

****

افتتاح فیبرنوری خانگی (FTTH) شهرک مهمان‌شهر سمنان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به روایت تصویر١٣:٣٩ - چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ١٦٨٢    /    تعداد نمایش : ١٩٠Copyright © 2013    Telecommunication Company Of Semnan  - All rights reserved.