شرکت مخابرات استان سمنان
دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨ -
صفحه اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه نمونه دولتی عفاف سمنان از خانه هوشمند و تأسیسات ارتباطی مخابرات استان

گروهی از دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه نمونه دولتی عفاف سمنان، از خانه هوشمند و تأسیسات ارتباطی مخابرات سمنان بازدید کردند.

به گزارش روابط‌عمومی مخابرات منطقه سمنان، این بازدید در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی و تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی در ساختمان ستادی مخابرات منطقه سمنان و مرکز مخابرات شهید عاملو شهر سمنان صورت گرفت که طی آن دانش‌آموزان از خانه هوشمند و تجهیزات شبکه تلفن ثابت، تلفن همراه و دیتا بازدید نموده و در جریان آخرین دستاوردها و اقدامات مخابرات استان قرار گرفتند.


مخابرات منطقه سمنان با استفاده از سرویس تانوما (فیبرنوری به منازل) و با هدف معرفی این سرویس اقدام به تجهیز نمایشگاه IOT یا اینترنت اشیاء و خانه هوشمند (Smart Home) نمود.


کنترل هوشمند روشنایی‌ها و سیستم سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع، فراهم کردن نور و دمای مطلوب با مدیریت بهینه تجهیزات، مانیتورینگ مصرف انرژی تجهیزات، افزایش ایمنی ساختمان با سیستم‌های اعلام و اطفای حریق، سیستم‌های امنیتی و کنترل تردد پیشرفته، استفاده از دوربین‌های مدار بسته و سیستم‌های دزدگیر جهت پایش دقیق فضاهای مهم ساختمان، قطع خودکار گاز، آب و برق ساختمان در هنگام وقوع زلزله برای کاهش خسارات ثانوی، از جمله موارد مهم در خانه هوشمند بود که مورد بازدید و استقبال دانش‌آموزان قرار گرفت.


در این بازدید کارشناسان فنی مخابرات استان، درخصوص فعالیت‌های مخابرات منطقه سمنان، خدمات و سرویس‌های مخابراتی و همچنین نحوه عملکرد تجهیزات مخابراتی و ارتباطی و تغییرات تکنولوژی مخابرات از گذشته تاکنون، توضیحاتی را ارائه داده و به سؤالات بازدیدکنندگان پاسخ گفتند.

در پایان به بازدیدکنندگان، به رسم یادبود هدایایی اهداء شد.


٠٨:٤٠ - دوشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ١٧٠١    /    تعداد نمایش : ١٧٦Copyright © 2013    Telecommunication Company Of Semnan  - All rights reserved.